Spółka Planet Soft opublikowała raport za IV kwartał 2013 roku. Spółka odnotowała 24% wzrost w stosunku do czwartego kwartału 2012 roku, a zysk netto wyniósł  916.014,85 zł (220.875,49 EUR). Tak dobre wyniki prowadzą do przypuszczeń, że zyski Planet Soft będą wyższe niż zakładano w prognozach. Tak dobre zakończenie 2013 roku, przy rozpoczęciu działań nad nowymi projektami, wróży Planet Soft jeszcze bardziej dynamiczny rozwój w 2014 roku.

Spółka ujawnia także nowe szczegóły dotyczące dwóch najbardziej oczekiwanych projektów.

Payowa – system odroczonych płatności, dzięki którym użytkownik może zakupić produkt i dokonać płatności w innym terminie – ma zostać uruchomiona już w III kwartale 2014 roku.

„Payowa znacząco zwiększy sprzedaż w sklepach internetowych poprzez dotarcie do nowej grupy klientów. Po wdrożeniu usługi użytkownicy, którzy wcześniej tylko oglądali produkty ze względu na chwilowy brak środków będą mogli go zakupić i odłożyć płatność na później, bez żadnych opłat za usługę.” – tłumaczy Hubert Wochyński, prezes spółki.

Technicznie usługa będzie działać jak większość systemów płatności z tą różnicą, że użytkownik nie będzie musiał logować się do swojego konta bankowego – wystarczy mu jego hasło Payowa.

„Usługa opóźnienia płatności dla użytkownika będzie zupełnie darmowa, bez żadnych dodatkowych czy ukrytych opłat – tak jak każdy system płatności. Dzięki temu klienci będą mogli zbierać rachunki i zamiast każdorazowo logować się do konta osobistego mogą wykonać płatność zbiorczą raz w miesiącu. Ta zwykła oszczędność czasu może zrewolucjonizować świat zakupów online.” – dodaje Wochyński.

W zakresie projektu inteligentnego zegarka Boddie nastąpiły natomiast znaczące zmiany. Nowy plan wdrożony w zakresie smartwatacha pozwoli na rozpoczęcie sprzedaży w IV kwartale 2014 roku. To nie koniec niespodzianek.

„W przyszłym roku chcemy uruchomić internetowy kanał sprzedaży dla Boddie z miłą niespodzianką dla użytkowników. Nie mogę jeszcze zdradzić szczegółów, bo to zepsułoby niespodziankę, ale mogę już powiedzieć, że ma to związek ze zmianą jego designu. Podejrzewam, że nieźle namieszamy w świecie kanciastych smartwatchy”  – opowiada Project Manager Planet Soft.