Nawiązanie przez Planet Soft współpracy z firmami Infinite Area i The Hive, jest jednym z działań związanych ze strategią komercjalizacji produktów. W tej chwili wszystkie trzy podmioty zaangażowane są w konkurs Next Step – organizowany przez polską stronę, dla ludzi chcących rozwinąć swój startupowy biznes.

Planet Soft to grupa, która zajmuje się wdrażaniem na rynku polskim i zagranicznym innowacyjnych pomysłów i technologii. Bazując na wieloletnim doświadczeniu, pomaga rozwijać się firmom i skaluje ich działalność w oparciu o metodę Lean Startup. Obecnie wykonuje duży krok naprzód, poszerzając obszar swojej działalności o rynek włoski, gdzie wiąże się ze znaczącymi podmiotami – Infinite Area i The Hive.

Infinite Area, platforma biznesowa ściśle związana z Infinite Ventures, została założona przez Patrizio Bofa. Przedsiębiorcę z 20-letnim doświadczeniem w branży technologicznej, będącego prezesem Pat Group (lidera w dziedzinie rozwiązań HelpDesk CRM), która po fuzji z Zucchettim w 2013 – firmą o rocznych obrotach w wysokości 325 milionów euro, mającą ponad 100 tysięcy klientów i 2700 pracowników. Działalność Inifinite Area koncentruje się na nadzorowaniu i koordynowaniu procesów, w ramach których pomysły przekształcane są w startupy, a następnie w samodzielne firmy.

The Hive jest certyfikowanym inkubatorem, który ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego i zatrudnienia. To potężna inicjatywa inwestującej na całym świecie spółki Greenvale Venturas Europe. Tylko w ciągu ostatniego roku inkubator otrzymał wnioski, na które złożyło się 230 aplikacji i ponad 250 projektów. Obecnie The Hive inkubuje 27 startupów.

Jednym z pierwszych efektów współpracy jest właśnie ruszający konkurs dla polskich startupów – Next Step, gdzie osoby działające na rzecz swojego pomysłu od ponad roku, mogą wygrać nagrody w wysokości 20 tysięcy euro – obejmują one pomoc mentorską i dopracowanie biznesu w celu wejścia na rynki zagraniczne. W jury zasiądą osoby ze strony organizatora – firmy Planet Soft – a także zagranicznych partnerów konkursu. Zgłoszenia można przesyłać do 10 grudnia na stronie konkursu – http://planetsoft.pl/nextstep/