Dla kogo jest konkurs?


Konkurs Next Step przygotowany został z myślą o wszystkich, którzy od ponad roku aktywnie działają na rzecz swojego startupowego pomysłu.

JEŚLI MASZ JUŻ....


100%

POMYSŁU NA SWÓJ BIZNES

90%

MODELU BIZENSOWEGO

50%

ZREALIZOWANEGO PROJEKTU

100%

CHĘCI  DO DALSZEJ PRACY

ORAZ ...


SEKTOR DZIAŁALNOŚCI

Działasz dla sektora Manufacturing, ICT, Food, Energy lub Fashion.

RYNEK ZAGRANICZNY

Szukasz możliwości wejścia na rynki zagraniczne. W szczególności do USA, Kanady i Włoch.

ZAAWANSOWANIE PROJEKTU

Już wiele pracy włożyłeś w projekt lecz droga do finalizacji wciąż jest daleka.

POTRZEBA WSPARCIA

Jesteś otwarty na współpracę ze specjalistami i chętnie wysłuchasz konstruktywnej krytyki.

 

ZASADY KONKURSU


Konkurs Next Step zorganizowany został w celu wyłonienia najlepszych projektów startupowych w branży. Ideą, która napędziła ten pomysł jest rozwój nowych firm i odgrywaniu przez nie istotnej roli na rynkach zagranicznych. Dzięki nagrodzie w naszym konkursie staje się to możliwe - nie tylko udoskonalimy Wasz projekt, ale także dostarczymy bezcennych kontaktów w światowym biznesie.

KROK PO KROKU


Opisz swój projekt i postęp prac

KROK I

 • Przeanalizuj co już zrobiłeś
 • Opisz swój startup
 • Zaprezentuj zrealizowane etapy
 • Opisz na jakim etapie jesteś
 • Przedstaw nam swoją wizję przyszłości

Zaplanuj swój Next Step

KROK II

 • Zaplanuj kolejny rok w kontekście głównego celu
 • Przeanalizuj swoje obecne potrzeby
 • Zastanów się jak zaplanować kolejny rok w kontekście rynków zagranicznych
 • Opisz specjalistów, którzy są Ci potrzebni

Przygotuj prezentację

KROK III

 • Napierw przedstaw swój biznes
 • Opisz swój Next Step
 • Możesz przygotować dodatkowo video, infografiki lub zdjęcia
 • Najlepszy format prezentacji to PDF
 • Prezentację przygotuj w języku polskim i angielskim

 

 

 

 

 

ZAPOZNAJ SIĘ Z REGULAMINEM


 

 

 

 

Jaka jest nagroda?


Łączna wartość nagród wynosi prawie 20,000 euro. Nie dostaniecie jednak od nas pieniędzy, którymi sami będziecie musieli zarządzać. W ramach tej kwoty oferujemy wam współpracę ze specjalistami, którzy podzielą się z Wami niezbędną wiedzą i rozwieją wszelkie wątpliwości. Z naszej strony dopilnujemy by zaaranżować wszystkie spotkania oraz przydzielić specjalnego mentora. Wiemy w jaki sposób Wam pomóc - później wystarczy jedynie wdrożyć to czego się nauczycie.

 

 

 

ODKRYJ CO NA CIEBIE CZEKA


  • nextstep.014_14

   Wirtualny inkubator

   Certyfikowany inkubator The Hive, mający swoje siedziby we Włoszech - w Rzymie, Anconie i Fabriano.

  • nextstep.010_10

   4 miesiące wsparcia

   Jesteś wspierany przez inkubator i specjalistów przez 4 miesiące od daty wyłonienia zwycięzcy.

  • nextstep.011_11

   Mentor

   Zwycięzcy przydzielony zostanie mentor, z którym będzie można się konsultować w czasie 30 godzin miesięcznie. Zostanie tutaj udzielone wsparcie z zakresu strategii rozwoju biznesowego.

  • nextstep.012_12

   Analiza i redefinicja

   Wspólnie z mentorem ponownie przeanalizujecie swój pomysł biznesowy. Udostępnione zostaną dane z ośrodków badawczych.

  • nextstep.009_9

   Networking wewnętrzny

   Wewnętrzna współpraca pomiędzy firmami inkubowanymi przez The Hive oraz ich partnerów.

  • nextstep.007_07

   Networking zewnętrzny

   Współpraca z instytucjami publicznymi i prywatnymi. Rozwój sieci kontaktów poprzez wirtualne spotkania z firmami, instytucjami bankowymi, agencjami.

  • nextstep.013_13

   Szukanie źródeł finansowania

   Wspólne poszukiwanie dotacji na projekt na rynku lokalnym i zagranicznym.

  • nextstep.008_8

   Możliwości na rynku zagranicznym

   Ocena możliwości wejścia na rynki zagraniczne - amerykański, kanadyjki i włoski. Poszukiwanie nowych kontaktów biznesowych.

   

  DODATKOWO


  Przewidziana jest również nagroda dodatkowa, w ramach której zwycięzcy zostaną objęci procesem preinkubacji przez Prometia (warunkiem niezbędnym do rozpoczęcia procesu będzie podpisanie umowy). Będą mogli oni liczyć na pomoc mentorską ze strony pracowników fundatora nagrody. Efektem finalnym procesu będzie kompletny biznesplan przedsięwzięcia, natomiast po jego ukończeniu Prometeia zakłada możliwość zainwestowania do 1 mln w wybrany projekt. Warunki inwestycji zawarte będą w umowie negocjowanej indywidualnie z pomysłodawcą.

   

  PRZECZYTAJ DOKŁADNY OPIS NAGRODY


   

  O Nextstep


  Next Step to konkurs, który mógł powstać dzięki zaangażowaniu instytucji specjalizujących się we wspieraniu przedsiębiorstw. Organizatorem jest Planet Soft Group, natomiast partnerami wspierającymi przedsięwzięcie: Prometeia i Infinite Area. To właśnie z ich członków złożone zostanie jury, które wyłoni zwycięzców.

  JURORZY


  hubert-wochynski-nextstep

  Hubert Wochyński

  Prezes i założyciel Planet Soft. Seryjny przedsiębiorca, a w ostatnich latach założyciel i pomysłodawca kilku startupów. Programista, realizujący się również jako specjalista do spraw oceny rentowności inwestycji. Prywatnie inwestor, doradca przedsięwzięć startupowych oraz entuzjasta metodologii Lean Startup.

  partizio_bof-nextstep

  Patrizio Bof

  Założyciel Infinite Area. Przedsiębiorczy kapitalista, anioł biznesu, inwestor w kilku krajach w różnych sektorach rynku, a w szczególności: ICT, startupy cyfrowe, nieruchomości, ekologiczna produkcja wina i oliwy, a także turystyka i moda.

  giorgio-guidi-nextstep_1

  Giorgio Guidi

  Założyciel i dyrektor włoskiego inkubatora The Hive. Założyciel kilku startupów, a także doradca biznesowy. Jest związany z dużą międzynarodową siecią zrzeszającą specjalistów współpracujących z firmami, uniwersytetami i wieloma europejskimi projektami.

  carlo_bagnoli-nextstep

  Carlo Bagnoli

  Profesor Strategii Innowacji na Wydziale Zarządzania Wyższej Szkoły Ekonomicznej w Wenecji. Dzięki pasji do nauczania jest ceniony przez swych studentów, a także wielu przedsiębiorców, dla których realizuje strategiczne działania doradcze.

  marco_janeczek-nextstep

  Marco Janeczek

  Założyciel i dyrektor generalny kilku startupów. Związany jako dyrektor i doradca z kilkoma inkubatorami i akceleratorami. Współzałożyciel Infinite Area Alliance, a także Infinite Ventures i Hatchbrands Ventures.

  aldo-curinga-nextstep

  Aldo Curinga

  Założyciel i członek rady doradczej włoskiego inkubatora The Hive. Założyciel kilku startupów i doradca biznesowy. Jest bardzo zainteresowany rozwojem telefonii komórkowej i Internetu, zarządzaniem społecznościami, automatyzacją sił sprzedażowych, a także prototypowaniem cyfrowym.

  pawel_skalecki-nextstep

  Paweł Skałecki

  Założyciel i Prezes Zarządu Prometeia Capital, Dyrektor inwestycyjny Prometeia Ventures. Ekspert w zakresie organizacji transakcji kapitałowych. Koordynował proces pozyskania kapitału oraz wprowadzania na giełdę lub NewConnect dla kilkudziesięciu spółek. Posiada bogate doświadczenie w zakresie inwestycji.

   

  organizator


  logo

  Planet Soft

  Planet Soft Group weryfikuje pomysły, buduje firmy i skaluje działalność istniejących firm w oparciu o metodę Lean Startup. Poszukuje innowacyjnych pomysłów i technologii, które następnie z sukcesem wdraża na rynku polskim i zagranicznym. Kontaktuje ze sobą pomysłodawców i inwestorów, ze swojej strony udoskonalając projekty na bazie rynkowych prognoz i własnego doświadczenia, by ich wartość mogła osiągać jak najwyższy pułap. Na pierwszym miejscu stawia innowacyjność technologii, ponieważ to ona otwiera możliwości komercjalizacji wielopoziomowej – nie tylko w oparciu o jeden produkt końcowy, czy jeden model biznesowy. Działając z myślą o przyszłości, kieruje się jasno wytyczonymi celami i sprawdzonymi metodami ich realizacji. Monitoruje rynek, jego zmiany, a także pojawiające się potrzeby. Szukając nisz oraz przewidując potrzeby, które pojawią się jutro, niezmiennie stara się podejmować decyzje zbliżające dane przedsięwzięcia do sukcesu.

  www.planetsoft.pl

   

   

  partnerzy


  logo-prometeia_nextstep

  Prometeia

  Prometeia Capital specjalizuje się w doradztwie z zakresu finansowania działalności przedsiębiorstw. Z kolei Prometeia Ventures to inkubator będący częścią Prometeia Capital. Inkubator inwestuje w nowopowstałe spółki, posiadające innowacyjny model biznesowy oraz duże szanse na sukces komercyjny.

  www.prometeia.pl

  logo-infinite-area_nextstep

  Infinite Area

  Infinite Area tworzy przestrzeń gdzie ludzie z różnych środowisk i o odmiennej specjalizacji mogą się spotkać. Firmy, organizacje, uczelnie i mądrzy ludzie z siłą przebicia mają możliwość dzielenia się swoimi koncepcjami, technologiami i punktami widzenia. Jest to platforma dla multidyscyplinarnych badań dedykowanych rozwojowi biznesu i szkoleniom.

  www.infinitearea.com

  logo_the-hive_nextstep_1

  The Hive

  The Hive jest certyfikowanym inkubatorem , który ma na celu wspieranie rozwoju gospodarczego i zatrudnienia. Dopasowuje talenty, technologie, know-how i kapitały z solidnej sieci specjalistów. Przyspiesza i stale tworzy nowe firmy i przedsiębiorstwa, zapewniając szeroki zakres zintegrowanych usług, które obejmują fizyczną przestrzeń i możliwości synergii i sieci.

  www.the-hive.it

  Newsy


  Będziemy na bieżąco informować o kolejnych etapach konkursu.

   

  nexst step

  Aplikacja Szpiegomat zwycięzcą konkursu Next Step!

  Z przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą konkursu Next Step, organizowanego przez firmę PlanetSoft, została aplikacja Szpiegomat!

  Czytaj więcej
  nextstep.015_15

  Przedłużenie terminu ogłoszenia wyników konkursu NextStep

  Organizatorzy konkursu Next Step, podjęli decyzję o przesunięciu terminu ogłoszenia wyników konkursu NextStep do 11 marca 2015.

  Czytaj więcej
  DSC_2788

  Wywiad z uczestnikiem konkursu Next Step- Twórcą porównywarki ubezpieczeń Mfind

  Mfind to pierwsza w Polsce porównywarka ubezpieczeń wszystkich towarzystw na rynku, z możliwością ich zawarcia on-line.

  Czytaj więcej
  IMG_0211_2

  Wywiad z uczestnikiem konkursu- twórcą aplikacji Szpiegomat.pl

  Szpiegomat.pl to narzędzie dla sklepów internetowych, które przedstawia bieżące porównanie oferty użytkownika z ofertami konkurencji

  Czytaj więcej
  placeknow-(8)

  Wywiad z uczestnikiem konkursu- twórcą aplikacji Przewodnik-Dla-Hotelu.pl

  „Przewodnik-Dla-Hotelu.pl” to aplikacja internetowego oraz mobilnego Przewodnika Turystycznego przeznaczonego dla hoteli.

  Czytaj więcej
  ola

  Wywiad z uczestnikiem konkursu NEXT STEP – twórcą urządzenia Spiruu

  Spiruu jest urządzeniem do domowej produkcji Spiruliny - zielonej wodnej algi.

  Czytaj więcej
  IMG_7116 (1)

  Wywiad z uczestnikiem konkursu Next Step – twórcą aplikacji PetBondCare

  Prezentujemy naszą pierwszą rozmowę z uczestnikiem konkursu Next Step. Naszą uwagę przykuła aplikacja PetBondCare.

  Czytaj więcej
  nextstep_news_deadline

  Przedłużenie terminu nadsyłania zgłoszeń

  Organizatorzy konkursu Next Step, podjęli decyzję o przedłużeniu terminu zgłaszania aplikacji konkursowych. Pierwotnie ich deadline mijał 10.12.2014r.

  Czytaj więcej
  work---nextstep20.015

  Rusza Konkurs Next Step

  Już dziś rusza Next Step - szansa dla ludzi pracujących nad własnym startupem. Konkurs zakłada wyłonienie najbardziej obiecujących pomysłów, a następnie wręczenie nagród mających pomóc w ich rozwoju.

  Czytaj więcej

   

  Newsletter

  Zapisz się do newslettera.