Next Step to konkurs dla ludzi chcących rozwinąć swój startupowy biznes. Jego organizacja zbiegła się w czasie z nawiązaniem przez PlanetSoft współpracy z podmiotami o znaczącej pozycji na rynku włoskim – Infinite Area i The Hive. Są to firmy osiągające sukcesy w obszarze, odpowiednio: nadzorowania i koordynowania procesu powstawania startupów oraz wspierania rozwoju gospodarczego i zatrudnienia. Obie firmy stały się wartościowymi partnerami konkursu, a ich znani w świecie biznesu przedstawiciele – m.in. Patrizio Bof i Aldo Curinga – członkami kapituły wyłaniającej zwycięzcę.

Laureatem konkursu została aplikacja Szpiegomat. Jest ona narzędziem dla sklepów internetowych, które przedstawia bieżące porównanie oferty użytkownika z ofertami konkurencji.
Wybór argumentuje przewodniczący jury, Hubert Wochyński: – zdecydowaliśmy się na Szpiegomat, ponieważ zaprezentował najlepszy pomysł biznesowy, możliwy do skutecznego wypromowania na rynku zagranicznym. Umiejętnie rozwiązuje podstawowy problem sklepów
internetowych, price intelligent, zastosowując zaawansowaną technologię big data.  

Zwycięzcy przypadła nagroda główna o wartości 20,000 euro – składa się na nią czteromiesięczne doradztwo i wsparcie uznanych na rynku specjalistów od rozwoju projektów biznesowych, pomoc mentorska, ułatwianie kontaktu z potencjalnymi inwestorami, a także dopracowanie modelu biznesowego pod kątem wejścia na rynek włoski i kanadyjski.

 

Jako główni organizatorzy, zostaliśmy pozytywnie zaskoczeni ilością i jakością nadesłanych aplikacji i już teraz planujemy kolejną edycję konkursu. – jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kolejna edycja wystartuje jeszcze w 2015 roku. Daje to olbrzymi potencjał odnajdowania projektów, które są na wczesnym etapie rozwoju i potrzebują doradztwa i wsparcia finansowego. Chcemy pomóc takim startupom, poprzez pozyskiwanie zagranicznych partnerów i inwestorów. Zresztą my sami również rozważamy samodzielne inwestycje kapitałowe naszej spółki – opowiada Hubert Wochyński, prezes PlanetSoftu.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze stroną konkursu, na której można znaleźć między innymi wywiady z reprezentantami co ciekawszych aplikacji konkursowych, w tym zwycięzcy.

http://planetsoft.pl/nextstep/