WYŚLIJ CV

Co należy do Twoich obowiązków w Planet Soft?

W Planet Soft obejmuję stanowisko testera oprogramowania. Moim zadaniem jest przede wszystkim testowanie produkowanych w firmie aplikacji. Praca ta polega na wyszukiwaniu błędów (zwanych bugami) w oprogramowaniu oraz zgłaszanie ich programistom. Do moich obowiązków należy również pisanie scenariuszy i przypadków testowych. Są to dokumenty, które opisują jak dane funkcje oprogramowania mają zostać przetestowane.
 

Jak tutaj trafiłeś?

Studiuję informatykę. W okresie przedwakacyjnym szukałem zajęcia. W Internecie natrafiłem na ogłoszenie oferowanych przez Planet Soft praktyk w dziedzinie testowania oprogramowania. Postanowiłem spróbować i udało się. Po miesiącu praktyk zaproponowano mi ofertę dalszej współpracy, z której skorzystałem. I tak oto od 6 miesięcy łączę pracę z nauką na uczelni.
 

Jak wygląda Twój dzień pracy?

Każdy dzień zaczynam od kubka kawy. Następnie przystępuję do pracy. Sprawdzam, czy programiści wprowadzili poprawki do aplikacji. Później testuję, czy aby na pewno wszystkie zgłoszone wcześniej błędy zostały naprawione. Jeśli wszystko się zgadza, to zabieram się za szukanie kolejnych, nieodkrytych jeszcze bugów. Weryfikuję aplikację według scenariuszy testowych oraz, w przypadku wprowadzenia nowych funkcji, uzupełniam scenariusz o dodatkowe przypadki. Moja praca w zasadzie nigdy się nie kończy, ponieważ w aplikacji zawsze zdarzają się błędy i nigdy nie da się ich wszystkich znaleźć. Skupiam się więc na tym, żeby nie było ich wiele i aby były jak najmniej szkodliwe.
 

Podaj 3 cechy, które opisują charakter Planet Soft

Rodzinna atmosfera, profesjonalizm i innowacyjność.
 

Czy jest jakieś szczególne wydarzenie w firmie, które zapadło Ci w pamięć?

Gdy rozpocząłem pracę, szczególnie zaskoczył mnie panujący w firmie zwyczaj obchodzenia urodzin każdego z pracowników. Firma kupuje tort, a następnie w ciągu dnia zbieramy się w kuchni, gdzie śpiewamy „sto lat” i składamy życzenia. Myślę, że to świetny pomysł, który zbliża do siebie pracowników.
 

Co powinno charakteryzować stażystę lub osobę, która chce pracować w Planet Soft?

Przede wszystkim powinien być uśmiechnięty. Pozytywna atmosfera w pracy bardzo dobrze wpływa na wyniki osiągane przez cały zespół. Musi też wykazać się skrupulatnością i pracowitością. Mile widziane są osoby kreatywne i pomysłowe, które chcą się nauczyć czegoś nowego.
 

Czego mogą się nauczyć stażyści w Planet Soft?

Staż w Planet Soft uczy wielu przydatnych rzeczy, ale myślę, że najważniejszą z nich jest dobra organizacja pracy. Moim zdaniem, to najważniejszy element przy pracy nad dużymi i skomplikowanymi projektami. Bez dobrego zarządzania trudno o efektywną pracę, ale na szczęście w tej firmie to nie problem.
 

Masz jakieś rady dla przyszłych stażystów i osób zainteresowanych pracą?

Na pewno nie mogą się bać nowych wyzwań. Powinni za to być głodni wiedzy. Jeżeli podejdą do swoich obowiązków z należytą starannością i sumiennością, to z pewnością ich trud zostanie nagrodzony. No i zawsze: głowa do góry!