Planet Soft w dniu dzisiejszym poinformowała, iż 7 lipca 2014 roku została podpisana umowa końcowa w zakresie sprzedaży technologii synchronizacji plików – STOREQ. Z kontraktu Spółka spodziewa się w III kw. 2014 wpływu na poziomie 450 tys. USD Ponadto zapowiada uruchomienie nowego produktu.

W grudnia 2013 Planet Soft po raz pierwszy podpisała umowę na sprzedaż licencji na kompletny produkt, nad którym Spółka pracowała przez ostatnie 2 lata. STOREQ – system synchronizacji plików w chmurze,  pozwala licencjobiorcy uruchomić platformę usługową synchronizacji i backupu dla swoich klientów. Wpływy z tego kontraktu to łącznie 950 tys. USD, z czego 450 tys.spodziewane jest jeszcze w III kw. 2014. „Zakończenie tego projektu było dla nas wyzwaniem z powodu wielu działań operacyjnych, które musieliśmy przeprowadzić, aby wypełnić warunki kontraktu” – Tłumaczy Hubert Wochyński, Prezes Zarządu.

Wrocławska Spółka konsekwentnie realizuje strategię komercjalizacji innowacyjnych rozwiązań i już zapowiada uruchomienie w III kw. 2014 nowego produktu. „Produkt jest efektem wdrożenia sposobu działania opartego o weryfikacje rynkową produktów. Dzięki takie formie pracy więcej wiemy o odbiorze produktu przez klientów, nim on jeszcze powstanie. Dlatego nasze produkty mogą być bardzie dopracowane i przygotowane zgodnie z oczekiwaniami” – Tłumaczy Wochyński. Zaskoczeniem jest fakt, iż produkt jest skierowany do osób indywidualnych zajmujących się zarobkowo inwestycjami w nieruchomości na własną rękę.

Planet Soft zapowiada wprowadzenie tego produktu w innych w krajach w przyszłym roku. „Ze względu na zbliżone kanały promocji oraz brak większych barier narodowych łatwość internacjonalizacji tego produktu staje się jego wielkim atutem. Chcemy go wykorzystać, jak najszybciej będzie to możliwe.” – Dodaje Prezes.

Aktualnie Grupa Kapitałowa Planet Soft liczy 5 podmiotów , działających na rynku innowacyjnych rozwiązań mobilnych, płatności internetowych oraz elektroniki użytkowej.